14 cze 2022 583
Dodany przez newsroom

Komu rząd wypłaci 650 funtów dodatku?

Jak wyjaśnił minister, dodatek ma pomóc wielu rodzinom w radzeniu sobie z "najszybciej rosnącym kryzysem związanym z kosztami życia od 40 lat".

Minister finansów Rishi Sunak zapowiedział 26 maja, że gospodarstwa domowe w UK, znajdujące się w najgorszym położeniu finansowym, wkrótce otrzymają pomoc finansową w wysokości 650 funtów.


Pieniądze trafią do 8,4 mln gospodarstw domowych, które otrzymują już świadczenia takie jak:


Child Tax Credit

Income-based Jobseeker’s Allowance

Income-related Employment and Support Allowance

Income Support

Pension Credit

Universal Credit

Working Tax Credit


Pomoc w wysokości 650 funtów będzie wypłacona w dwóch ratach dla osób pobierających powyższe zasiłki przez Departament Pracy i Emerytur (DWP).


Aby otrzymać pierwszą wypłatę, na dzień 25 maja 2022 roku trzeba było być uprawnionym do pobrania jednego z powyższych kwalifikujących się benefitów.



Osoby, które się kwalifikują do obu wypłat zasiłku, otrzymają 325 GBP w lipcu i kolejną wypłatę w wysokości 325 GBP jesienią - konkretne terminy płatności nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.



Sposób sprawdzenia, czy osoby się kwalifikują do otrzymania drugiej wypłaty, będzie ogłoszony w późniejszym terminie.


Płatność  będzie dokonywana automatycznie uprawnionym gospodarstwom domowym, co oznacza, że nie ma potrzeby składania żadnego wniosku.


Dodatek będzie wolny  od podatku i nie wpłynie na żadne otrzymywane świadczenia ani nie będzie  wliczany do limitu świadczeń.