27 cze 2022 449
Dodany przez newsroom

Eksplozja w Birmingham

Na miejsce zdarzenia wysłano sześć załóg straży pożarnej oraz trzy karetki pogotowia

Wczoraj  tuż przed 20:30 (niedziela, 26 czerwca)  zostały wezwane służby ratunkowe na Dulwich Road w Kingstanding po doniesieniach o wybuchu gazu, który był słyszalny w promieniu wielu kilometrów. 


W wyniku eksplozji budynek mieszkalny został całkowicie zniszczony, a sześć sąsiadujących nieruchomości zostało poważnie uszkodzonych. Ucierpiały także zaparkowane na ulicy samochody.


Niestety Straż Pożarna West Midlands potwierdziła, że w gruzach zniszczonego domu znaleziono ciało kobiety. Mężczyzna, który również zamieszkiwał nieruchomość, został uratowany przez bohaterskich sąsiadów i w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala.


W wyniku eksplozji cztery inne osoby również odniosły obrażenia i udzielono im pomocy na miejscu zdarzenia.


Wstępnie zakładano, że powodem eksplozji był wybuch gazu, lecz Policja West Midlands poinformowała, że na tę chwilę przyczyny pozostają nieznane, a ustalenie co dokładnie się stało może zająć kilka tygodni.


21 osób zamieszkujących okolicę spalonego domu zostało ewakuowanych do tymczasowych mieszkań zapewnionych przez Council, a okoliczni  mieszkańcy są proszeni o unikanie rejonu.